Navigation Menu+

Rodzaje biustonoszy – jak wybrać najlepszy

Opublikowane 11 Paź 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Obecnie można bez problemu kupić stanik w dowolnym kolorze, rozmiarze, w różnych wersjach stylistycznych. Wyobraźnia projektantów nie zna granic – są staniki koronkowe, romantyczne, dziewczęce, sportowe, jednokolorowe, wielokolorowe, w paski, kropki, kwiatki, różne wzory. Jeśli więc chodzi o wygląd, potrafią przyciągać uwagę. Jednak to nie ich stylistyką i kolorystką powinnyśmy się kierować przy wyborze. Tak naprawdę inne rzeczy mają znaczenie. Trzeba przede wszystkim kierować się tym, czy są wygodne i dobrze dopasowane. Dlatego na kupowanie stanika warto zarezerwować sobie sporo czasu i niekoniecznie należy wybierać się na takie zakupy z mężczyzną, który może być nieco zniecierpliwiony faktem, ze trzeba przymierzyć bardzo wiele modeli, przed kupnem najlepszego.

Czasem konieczne jest porównanie kilkunastu czy kilkudziesięciu, by w ogóle znaleźć dobry model. Nie ma co wierzyć, że jeśli jest jedna wada a wszystkie pozostałe parametry się zgadzają, to można taki model kupić, bo nam się akurat podoba. Jeśli ma nieodpowiedni rozstaw miseczek, jest nieco za ciasny lub za luźny – odłóżmy go na półkę, nawet, jeśli sprzedawczyni nie ma innego rozmiaru z tego modelu. Trzeba kierować się więc przede wszystkim tymi parametrami, które są najważniejsze w tym względzie, czyli tym, czy stanik jest dobrze wyprofilowany i dopasowany.

Każda kobieta ma swój ulubiony rodzaj staników. Oto krótki przegląd modeli, które są chętnie wybierane:

  • Staniki usztywniane, z fiszbinami – mają one za zadanie dobrze kształtować i podtrzymywać piersi. Nadają im ładniejszy, pełny wygląd, zbierają, dobrze modelują. Ten rodzaj staników musi być szczególnie dobrze dopasowany pod względem rozmiaru – nie ma nic gorszego niż fiszbina wpajająca się w ciało, szczególnie pod pachą, niestety, jeśli miseczka jest źle wyprofilowana to tak się może zdarzyć. Dlatego ten modle jest naprawdę trudny do idealnego dopasowania, ale jeśli już się znajdzie najlepszy – zarówno komfort noszenia, jak i wygląd piersi ulegają zdecydowanej poprawie.

  • Staniki sportowe – muszą być dobrane szczególnie starannie. Mają one za zadanie odpowiednio podtrzymywać piersi – bardziej niż zwykłe, codzienne staniki. Biust inaczej mógłby być narażony na wstrząsy i przeciążenia, które spowodowałyby, że straciłby on jędrność i piękny wygląd. Dlatego zawsze panie, które aktywnie uprawiają sport powinny zadbać o to, by kupić odpowiedni stanik – inaczej ta aktywność sportowa, szczególnie zaś bieganie – mogą pogorszyć wygląd ich piersi. Poza tym uprawnienie sportu w źle dobranym staniu, szczególnie w przypadku pań z dużym biustem, byłoby dość niekomfortowe.

  • Staniki push up – te są przeznaczone na specjalne okazje muszą być dobrze wyprofilowane. Ich zadbaniem jest generalnie wypchniecie piersi ku górze, by ładnie prezentowały się w dekolcie. Więc miseczka musi być w odpowiedni sposób wyprofilowany. Dobry push up nie może uciskać piersi, choć generalnie nawet najlepszej jakości stanik tego typu nie jest polecany na co dzień, może nawet deformować piersi.

Wyślij komentarz