Navigation Menu+

Odrodzenie rubensowskich kształtów, czyli rozmiary XXL

Opublikowane 28 Mar 2016 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

W czasach średniowiecza kobiety zmuszane były do noszenia gorsetów, aby utrzymywać talie nie większą niż 33 cm w obwodzie. Kilka wieków później, kiedy nastał barok, kanony piękna zmieniły się niesamowicie. Można powiedzieć, że ideał piękna przeszedł z rozmiaru XXS do rozmiaru XXL. Określenie „Rubensowskie kształty” pochodzi od malowideł Petera Paula Rubensa, który uwielbiał kobiety o większych kształtach. W czasach baroku oczywiście te rozmiary były bardzo przesadzone i czasami wręcz niesmaczne. Cielesność ludzka, zmysłowość w tej epoce była pokazana jako normalność.
Przez wiele lat kobiety o większych rozmiarach ukrywały się i nie lubiły pokazywać swojego ciała. W latach 20. kanonem piękna była wychodzona modelka więc rozmiary XL, a nawet M były bardzo krytykowane i odstawiane na bok. Tak narodziło się wiele chorób takich, jak zaburzenia odżywiania w tym anoreksja czy bulimia. Na szczęście w czasach, które teraz nastały kanon piękna nie jest bardzo konserwatywnie określony. Dzisiaj piękne są jednościanie kobiety szczupłe jak i te w rozmiarze XXL.
Do niedawna głównym problemem kobiet z pełnymi kształtami była bardzo mała możliwość wyboru ubrań, a tym bardziej bielizny. Każda z nas wie, jak dobór bielizny jest ważny. Podnosi nie tylko naszą atrakcyjność, ale też pewność siebie. Aktualnie na rynku mamy niesamowicie duży wybór bielizny dla kobiet o rozmiarze XXL. Kategoria takich rozmiarów została nazwana „plus size”. Biustonosze, figi, gorsety, stroje kąpielowe, a nawet odzież erotyczna w rozmiarach XXL jest niesamowicie zróżnicowana oraz piękna. Przeróżne kroje, materiały, rozmiary i kolory pozwalają kobietom PLUS SIZE czuć się jak każda inna kobieta i przebierać w sklepie z bielizną godzinami. Dodatkowym atutem innowacji w rozmiarach plus size jest fakt, że bielizna nie przypomina już babcinych ubrań nie tylko wyglądem, ale również krojem. Tworzenie bielizny o rozmiarach XXL polega na specjalnym dobraniu każdego szczegółu. Ramiączka od biustonosza nie mogą być cieknie, ponieważ przy większym biuście będą się wbijały, figi nie mogą być źle skrojone, aby kobieta mogła czuć się w nich komfortowo. Kroje stanika coraz częściej opierają się na konstrukcji, która nie tylko utrzymuje biust nadając im niesamowity kształt, ale także zbierają boczki. Gorsety muszą być odpowiednio przystosowane do kobiet o większych kształtach. Jednak to wszystko jest już dostępne. Biustonosze, które wżynają się w ramiona i sprawiają, że biust nam wręcz wisi, to przeszłość! Teraz królują biustonosze o specjalnych formułach, koronkowe, satynowe, z ręcznymi zdobieniami itp.
Modelki o rozmiarze 0 to już przeżytek. Na rynek modowy zaczynają wchodzić modelki o rozmiarze + XXL. Projektanci coraz częściej projektują dla rozmiarów plus size, a nawet poświęcają im całe kolekcje! Są marki, które poświęciły się produkcji bielizny i ubrań tylko dla kobiet o większych rozmiarach. Idąc tym tropem, powstaje coraz większe zapotrzebowanie na modelki plus size. Kobiety pokazują innym kobietom, że mając większy rozmiar nie są gorsze. Pokazują, ze można być pewnymi siebie kobietami sukcesu o rozmiarze XXL. Rozmiar naszej bielizny czy ubrania nie świadczy o nas. Postęp w tym temacie jest na tyle duży, że kobiety pokazują coraz więcej ciała i nie wstydzą się iść na basen czy na plażę.

Wyślij komentarz