Navigation Menu+

Kostium dobrany do figury

Opublikowane 22 Wrz 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Wypoczynek na plaży w pełnym słońcu to kwintesencja lata. Każdy z nas lubi wygrzać się na słońcu po chłodnych i pochmurnych dniach jesieni i zimy. Warto więc odpowiednio przygotować się do wypoczynku, dobierając odpowiedni strój. O ile w przypadku panów wybór nie jest trudny, tak panie pragną czuć się nie tylko komfortowo, ale i pięknie. Obecnie na szczęście mnogość modeli i fasonów kostiumów kąpielowych pozwala każdej pani dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

Odpowiedni kostium do sylwetki

Najważniejszym zagadnieniem jest dobranie odpowiedniego fasonu stroju kąpielowego do sylwetki. Warto w tym celu stanąć przed lustrem w bieliźnie i przyjrzeć się sobie obiektywnie. Czy mamy mniejsze czy bardziej obfite piersi? Czy nasze biodra są wąskie czy też szerokie? Jak wyglądają nasze nogi – czy są długie czy też krótsze? Czy posiadamy wcięcie w talii? Odpowiedzi na te pytania pozwolą znacznie lepiej dopasować odpowiedni model kostiumu. Ważna jest również decyzja, czy kostium ma być jednoczęściowy czy też składający się ze stanika i fig. Panie posiadające pełniejszą figurę z pewnością znacznie pewniej będą czuły się w kostiumach jednoczęściowych. Jak radzić sobie z mankamentami figury? W przypadku dużych piersi warto wybierać kostiumy ze wzmocnionymi miseczkami – będą one miały stabilniejszą podporę a podczas ruchu nie będą stanowiły balastu. Panie o szerszych biodrach powinny wybierać kostiumy jednoczęściowe, które nie będą dodatkowo optycznie poszerzać figury. Kostiumy gładkie oraz pozbawione dodatkowych zdobień okażą się najlepsze do maskowania wydatnego brzuszka. Szerokie biodra ukryć można nieco obniżonym stanem kostiumu, świetnie sprawdzą się również kostiumy dwuczęściowe, w których dolna część wykonana została z bokserek przypominających krótkie spodenki.

Panie o szczupłej figurze i wąskich biodrach, pragnących nadać sobie więcej kobiecości, powinny sięgać po kostiumy z dodatkowymi falbanami, przeszyciami oraz ozdobami. Wspomogą one optyczne urozmaicenie sylwetki i pozwolą poczuć się naprawdę modnie na deptakach i plaży. Z pewnością warto również zainteresować się kostiumami w stylu lat 50. i 60.

Wybierz odpowiedni materiał!

Materiał to istotne zagadnienie podczas wybierania odpowiedniego kostiumu plażowego. Przede wszystkim musi być on elastyczny, aby nie krępował ruchu. Na plaży często gramy w piłkę siatkową – kostium musi stanowić „drugą skórę”. Drugą niezwykle ważną sprawą jest jakość materiału – musi być on trwały, odporny na działanie promieni słonecznych oraz ścieranie. Dzięki temu nie tylko nie będzie miał nieestetycznych przetarć, ale też na długo zachowa swój oryginalny kolor.

Aktywne panie, które lubią pływać, z pewnością powinny znaleźć materiał szybkoschnący. To istotne zagadnienie szczególnie w przypadku pań zapadających na choroby układu moczowego. Przesiadywanie w mokrym kostiumie sprawia, iż wzrasta ryzyko zachorowania.

Odpowiednio dobrany materiał to również kwestia trwałości produktu – jeśli szukamy kostiumu na więcej niż jeden sezon sprawdzajmy skład materiałów. Bawełna, lycra – to materiały trwałe, które pozwolą zachować piękno kostiumu na lata.

Wyślij komentarz