Navigation Menu+

Jak wybierać odpowiednie biustonosze

Opublikowane 2 Paź 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Biustonosz to ta część garderoby, którą niewątpliwe najtrudniej jest dobrać. Niestety wile pań ma wciąż z tym kłopot. Na szczęście już wielu produktów dostrzegło problem i proponują oni nowoczesne rozwiązania, nową numerację, coraz lepsza jakość, coraz lepsze wyprofilowanie i dopasowanie. Dlatego teraz nie jest aż takim problemem dostęp do dobrej jakości produktów. Tylko problemy są jeśli chodzi o wiedze samych kobiet na ten temat, wciąż wiele kobiet kupuje staniki bez przymierzania. To podstawowy błąd, zawsze trzeba biustonosz przed zakupem przymierzyć. To dlatego, że wśród branych pod uwagę parametrów nie są tylko rozmiar miseczki i obwodu, także inne czynniki są ważne. Biustonosz musi mieć np. odpowiedni rozstaw miseczek i ramiączek. Każda kobieta jest przecież inna, ma inna figurę, dlatego naprawdę trzeba przymierzyć wiele modeli, by znaleźć odpowiedni dla siebie. Na pewno nie jest to łatwe, wymaga poświęcenia trochę czasu i zaaranżowania siew takie poszukiwania. Dzięki dobranemu podejściu będzie można faktycznie znaleźć stanik, który będzie świetnie leżał i spełniał swoje funkcje, a tych funkcji jest całkiem sporo. Ma on za zadanie:

  • Podtrzymywać piersi, delikatnie je unosić – tą funkcję spełnia przede wszystkim obwód, biust nie może być podtrzymywany ramiączkami, ramiączka są tylko pomocnicze. Szczególne znaczenie mają one w przypadku pań z bardzo dużym biustem. Wtedy trzeba zadbać o to, by dla własnego komfortu wybierać staniki z dość szerokimi ramiączkami, by nie wpijały się one w ciało.

  • Modelować piersi, kształtować je – w dobrze dobranym staniku piersi prezentują się ładniej – są kształtniejsze, dobrze zebrane, czyli wydają się większe i wcale do tego efektu nie trzeba stosować staników push up.

Dlatego do biustonosza mamy prawo wymagać naprawdę wiele. Nie ma się co decydować pochopnie na ten wybór, gdyż dobrze dobrany biustonosz to nieporównywalny komfort, jak i dbanie o swój wygląd, a nawet zdrowie. Polki mają wciąż tendencję do noszenia za małych biustonoszy, jeśli chodzi o miseczkę, a za luźnych jeśli chodzi o obwód. Nowy biustonosz musi być trochę nawet ciasny. Oczywiście nie tak, że nie można w nim oddychać. Powinno się jednak go odczuwać, nie może zaś wpijać się w ciało i pozostawiać śladów. Musi jednak dobrze podtrzymywać. Poza tym biustonosz po kilku tygodniach noszenia delikatnie się rozciągnie, więc lepiej kupić troszkę za ciasny, nawet te bardzo dobrej jakości biustonosze nieco się rozciągają. Miseczka z kolei nie może być za ciasny albo źle wyprofilowana. Powinna obejmować całą pierś, więc fiszbina, o czym nie wszystkie panie wiedza, powinna obejmować część piersi zaczynającą się już pod pachą. To właśnie w tym miejscu, w przypadku źle dobranej miseczki, najczęściej odczuwa się dyskomfort. Może to powodować poważne problemy, także zdrowotne, poza tym – zwyczajnie jest nieprzyjemne, szczególnie dla pań z bardzo wrażliwymi piersiami, odczuwającymi bol szczególnie przed okresem. Dlatego dobrze dobrany biustonosz to nie fanaberia – to poprawa komfortu życia.

Wyślij komentarz