Navigation Menu+

Jak dobrać odpowiedni stanik?

Opublikowane 10 Wrz 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Dobór stanika nie jest sprawą łatwą – wielokrotnie rozmiary oferowane przez producentów bielizny nie pokrywają się ze stanem faktycznym. Wiele pań ma mały lub obfity biust, który również jest problematyczny jest chodzi o dobranie bielizny. Jak radzić sobie w tej sytuacji? Kogo prosić o pomoc? Gdzie szukać odpowiednich modeli bielizny?

Od wielu lat w Polsce mówi się o tym, jak istotne jest odpowiednie dobranie stanika. Niestety, dopiero teraz wiele pań odkrywa, iż noszony przez lata rozmiar całkowicie nie zgadza się z tym, co proponują im profesjonalne brafitterki, czyli osoby doskonale znające się na pomiarze kobiecego ciała i proponujące na tej podstawie odpowiedni model i rozmiar biustonosza. Czym grozi wieloletnie noszenie źle dobranej bielizny? Niewiele pań zdaje sobie z tego sprawę, jednak nieodpowiedni stanik może nie tylko powodować dyskomfort, ale przede wszystkim stopniowe deformowanie piersi czy nawet powodować powstawanie wad postawy. Skąd takie skutki? Przede wszystkim wynika to z przybierania nieodpowiedniej pozycji, w której dyskomfort spowodowany nieodpowiednią bielizną jest mniejszy. Lata nieprawidłowej pozycji skutkują asymetriami i innymi dolegliwościami. To jeden z głównych powodów dla których warto pamiętać o doborze odpowiedniej bieliźnie.

Przede wszystkim wymiary!

Przygotowując się do kupna nowego biustonosza konieczne jest zmierzenie swoich wymiarów. Panie, stojąc prosto w pozycji rozluźnionej, powinny najpierw zmierzyć obwód w piersiach. Kolejnym wymiarem jest obwód pod biustem. Aby otrzymać informację o potrzebnej nam miseczce, odejmujemy obwód pod biustem od obwodu biustu. Liczba pojawiająca się przy literze to obwód pod biustem. Kolejnym krokiem jest określenie, czy nasz biust jest pełniejszy, czy wymaga dodatkowej podpory. W związku z tym warto z bliska przyjrzeć się kolejnym modelom i szukać takich, w których miseczki są pełne a ramiączka szerokie. To właśnie odpowiedni dobrane ramiączka są połową sukcesu wygodnego stanika. Po założeniu i ich regulacji powinny one stabilnie podtrzymywać biust, nie mogą wpijać się w ciało.

Jaki model wybrać?

Na polskim rynku wiele jest modeli staników – powiększające piersi, miękkie, usztywniane, bardotki, staniki sportowe. Warto wybrać te, które przede wszystkim zapewniają nam wygodę, ale i skutecznie ukryją mankamenty czy podkreślą atuty urody biustu. Dla pań o mniejszych piersiach polecane są staniki typu push-up, które posiadają wewnętrzne gąbeczki. Subtelnie unoszą one i zbierają biust, nadając mu ładny kształt. Panie preferujące bluzki z dekoltem z pewnością powinny postawić na staniki o nisko położonym mostku. Dzięki temu bielizna nie będzie wystawała spod ubrań. Panie pragnące zaprezentować się w suknie wieczorowej o głębszym dekolcie powinny wybierać staniki typu bardotka – posiadają one stosunkowo niskie miseczki, jednak doskonale uwydatniają one biust.

Staniki sportowe dedykowane są paniom aktywnym, które uprawiają konkretną dyscyplinę sportu. Warto aby stanik taki być odpowiednio dopasowany rozmiarem i stabilnie trzymał biust.

Wyślij komentarz