Navigation Menu+

Jak dobrać najlepsza bieliznę

Opublikowane 17 Paź 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Bielizna jest najbliższa ciału. Musi być więc starannie wybrana. Co prawda noszona pod ubraniem, ale na estetykę także należy zwrócić uwagę. Inaczej źle się będziemy czuć – piękne ubranie, a niezbyt estetyczna, stara bielizna – to nie jest najlepsze połączenie. Dlatego warto także tej części garderoby poświęcić nieco uwagi. Generalnie trzeba zadbać o to, by bielizna była wykonana z dobrych gatunkowo, najlepiej naturalnych materiałów, przyjaznych skórze. To bardzo ważne, wszak dotyka bezpośrednio intymnych części, bardzo wrażliwych. Dlatego jest to kwestia naszego dobrego samopoczucia, komfortu, a nawet zdrowia.

Niestety, w niektórych przypadkach, źle dobrana bielizna może doprowadzić do problemów. Np. bielizna dolna – z nieprzewiewnych sztucznych materiałów, może doprowadzić do infekcji, podrażnień, odparzeń. Zarówno w przypadku pań jak i panów. Sprzyja to namnażaniu się bakterii. Dlatego jednak bawełniane majtki – to zawsze będzie najlepszy wybór. Mogą mieć niewielką domieszkę elastycznych włókien, dzięki czemu będą dobrze dopasowywać się do ciała, poza tym na dłużej zachowają swój pierwotny kształt i nie będą się odkształcać w praniu.

W przypadku mężczyzn też wybór odpowiedniej bielizny ma znaczenie. Nie można kupować zbyt obcisłych bokserek, ani takich, z przewagą tkanin sztucznych. To dlatego, że są one nieoddychające i mogą przegrzewać. To zaś może prowadzić do problemów zdrowotnych, nawet problemów z płodnością. Zbyt obcisła bielizna, zbyt obcisłe spodnie – to są czynniki, które niosą takie zagrożenie. Ponadto szczególnie ważne jest, by do spania wybierać luźną bieliznę, nie zaś przylegającą do ciała.

Bielizna powinna być więc uszyta z dobrych gatunkowo materiałów. Gdy zainwestujemy w porządniejszą bieliznę, można to potraktować także jako bardziej długoterminową inwestycję – będzie nam służyć przez dłuższy czas, nawet po wielokrotnym praniu zachowując swój nienaganny wygląd oraz estetykę. Poza tym będzie bardziej komfortowa, wygodna, estetyczna. Do wyboru bielizny trzeba więc przywiązywać pewną wagę. Mimo iż tych elementów garderoby przeważnie nie widać.

Nieco inaczej jest w przypadku staników, te zgodnie z moda mogą być nieco widoczne. W postaci np. ramiączek od stanika wystających spod bluzki. Dlatego na pewno zawsze warto dbać o schludność bielizny, jak i o jej odpowiednie dobranie pod kątem kolorystki, by ładnie z danym ubraniem wyglądała. Poza tym staniki mają też za zadanie poprawić wygląd piersi w danym ubraniu. Dlatego trzeba je odpowiednio wybrać do danego stroju. Inne są wybierane do mocno wydekoltowanych sukni – zależy też jaki to rodzaj dekoltu. W przypadku szerokiego – dobrze sprawdzają się staniki typu bardotka. Mogą być one też bez ramiączek, jeśli sukienka czy bielizna odsłania ramiona. W przypadku dekoltu w kształcie litery V stanik może być nieco mocniej zabudowany, w ten sposób, ze dobrze zbiera piersi i ładnie je kształtuje, by odpowiednio prezentowały się w takim ubraniu. Tak więc bieliznę należy wybierać pod kątem całości stylizacji.

Wyślij komentarz