Navigation Menu+

Figi, stringi, bokserki… – co wybrać?

Opublikowane 27 Wrz 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Bielizna to podstawa naszego codziennego ubioru – powinna być odpowiednio dopasowana, trwała oraz zapewniająca wysoki komfort. Dobór bielizny nie jest jednak prostą sprawą – konieczne jest uwzględnienie własnych preferencji, wygody oraz stylu życia. Zupełnie inna bielizna będzie dobierana do pracy, na wieczorne wyjście w obcisłej sukni a inna dla aktywnego wypoczynku w górach. Jak poradzić sobie z wyborem? Na czym się skupić?

Z pewnością najważniejszym parametrem podczas wyboru nowej bielizny jest materiał, z którego została wykonana. Bielizna powinna być tworzona z naturalnych włókien lub też składać się w przeważającej części z nich. Naturalne włókna są nie tylko delikatne dla skóry, ale przede wszystkim pozwalają skórze oddychać. Jest to niezwykle ważne w przypadku osób aktywnych – podczas wysiłku skóra poci się, a nadmiar wilgoci musi zostać odprowadzony na zewnątrz. Jeśli wilgoć utrzymuje się we włóknach może to spowodować sytuację, w której skóra narażona jest na chłód. To niezwykle ważne zagadnienie w przypadku pań mających skłonności do zapalenia dróg moczowych. Bielizna wykonana z naturalnych tkanin „oddycha” i pozwala na swobodną wymianę powietrza. O czym warto jeszcze pamiętać to fakt, iż sztuczne włókna mogą prowadzić do nagromadzania się bakterii i powstawania stanów zapalnych miejsc intymnych.

Bielizna na każdą okazję

Panie z pewnością w swoich szafach pragną mieć bieliznę odpowiednia na każdą okazję. Jeśli pragniemy być przygotowane zarówno na klasyczny dzień w pracy, ale i elegancką kolację z pewnością warto pamiętać, iż w szafie powinny znaleźć się klasyczne figi o niskim i wysokim stanie. Taka bielizna jest nie tylko wygodna, ale i uniwersalna – doskonale sprawdza się zarówno w połączeniu ze spodniami czy spódnicami, zapewnia komfort i wygodę. Jeśli pragniemy, aby była ona niewidoczna, warto wybrać modele bezszwowe.

Klasyczne figi znaleźć można nie tylko w stonowanej kolorystyce – wiele firm bieliźniarskich oferuje figi ozdobione koronkami, haftami, przeszyciami czy elementami ozdobnymi. Z pewnością każda pani znajdzie coś dla siebie.

Kolejnym chętnie wybieranym modelem bielizny są stringi. Są one preferowane latem, kiedy nie chcemy, aby bielizna odznaczała się spod obcisłych spodni czy spódnic. Stringi również wykonywane są ze zróżnicowanych materiałów. Na polskim rynku spotkać można modele wykonywane nawet z koronki!

Panty i bokserki

Bokserki są lubianym rodzajem bielizny damskiej – dają poczucie komfortu i świetnie sprawdzają się podczas uprawiania sportów. Bokserki dostępne są w wersjach typowo sportowych jak i eleganckich – warto znaleźć model odpowiadający oczekiwaniom. Panty oraz bokserki doskonale przylegają do ciała i są praktycznie niewidoczne spod spodni czy spódnic, dlatego mogą stanowić świetną alternatywę dla pań, które nie przepadają za stringami.

Tego rodzaju bieliznę znajdziemy przede wszystkim w sklepach sportowych oraz w ofercie większości znanych polskich marek bieliźniarskich. Bokserki wybierane przez panie aktywne powinny odznaczać się wykonaniem z naturalnych materiałów.

Wyślij komentarz