Navigation Menu+

Biustonosze dla pań aktywnych

Opublikowane 12 Wrz 2015 przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Dobór odpowiedniego biustonosza nie jest sprawą łatwą. Badania dowodzą, iż ponad 70% kobiet w Polsce nosi nieodpowiednio dobrany stanik. Jest to przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale przede wszystkim powolnego zniekształcania piersi a nawet powstawania wad postawy. Jak to możliwe? Przede wszystkim jest to wina przybierania wygodnej pozycji w momencie, kiedy biustonosz uwiera. W ten sposób sylwetka przyzwyczaja się do naginania i przybierania nieodpowiedniej pozycji.

Obecnie na polskim rynku wybór biustonoszy jest naprawdę olbrzymi. O ile jeszcze kilka lat temu panie o obfitych piersiach narzekały na problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu na siebie, o tyle teraz firmy odzieżowe skutecznie zapełniły tę dziurę. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru nie jest już problemem, a mnogość modeli umożliwia dobranie bielizny również ze względu na tryb życia. Poza klasycznymi stanikami z fiszbinami, stanikami miękkimi, biustonoszami dedykowanymi młodym, karmiącym mamom, na polskim rynku znaleźć można również szeroki wybór biustonoszy sportowych, które dedykowane są paniom aktywnym, uprawiającym sporty i oczekującym konkretnych cech od bielizny.

Staniki sportowe dostępne są zazwyczaj w uproszczonej rozmiarówce: XS, S, M, L i tak dalej. Wynika to również z ich budowy – są one wysoko zabudowane a obwód wykonany jest z elastycznego materiału, który dopasowuje się do kształtu ciała. To, co wyróżnia staniki sportowe to również materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej wykorzystuje się włókna z dodatkiem lycry, która nadaje stanikowi rozciągliwość i elastyczność.

Materiały wykorzystywane do staników sportowych powinny spełniać również inny warunek – ze względu na aktywność pań powinny one odprowadzać wilgoć na zewnątrz i być szybkoschnące. Szczególnie podczas wielogodzinnej aktywności niezwykle ważne jest, aby pot był odprowadzany na zewnątrz bielizny i nie miał styczności ze skórą.

Przede wszystkim: stabilne podtrzymanie biustu

Najistotniejszym zagadnieniem przy doborze stanika sportowego jest oczywiście stabilne podtrzymanie piersi na jednym miejscu oraz ich częściowe unieruchomienie. Podczas uprawiania sportów takich jak bieganie, gra w piłkę biust narażony jest na ciągłe wstrząsy, dlatego też biustonosz sportowy powinien być odpowiednio profilowany. Zazwyczaj w tego rodzaju bieliźnie wykorzystywane są materiały wzmocnione, sztywniejsze, które odpowiednio uformowane tworzą rodzaj naturalnego fiszbinu. Taka konstrukcja skutecznie podtrzymuje biust. Kolejnym istotnym zagadnieniem są odpowiednio dopasowane ramiączka. Ramiączka w bieliźnie sportowej są znacznie szersze, co sprawia, iż skutecznie podtrzymują biust na swoim miejscu i dodatkowo zapewniają komfort, szczególnie w ruchu. W przypadku wąskich ramiączek w klasycznych stanikach często zsuwają się one podczas gwałtowniejszych ruchów. W modelach sportowych projektanci starają się eliminować ten problem.

Biustonosze sportowe dostępne są nie tylko w klasycznych sklepach z bielizną, ale przede wszystkim w licznych sklepach sportowych. Wiele marek sportowych oferuje swoje produkty.

Wyślij komentarz